Uspješno provođenje programa “Aktivni i kreativni u starosti” u 2024. godini

I u ovoj 2024. godini Udruga „SMS“ uspješno provodi dvogodišnji program usmjeren unapređenju kvalitete života i zaštiti prava starijih osoba za 2023. i 2024. godinu pod nazivom „Aktivni i kreativni u starosti“ financiran od strane Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Programom potičemo bolju kvalitetu života starijih osoba u Virovitičko – podravskoj županiji, promičemo aktivno i kreativno starenje te zdrave stilove njihova života uz organiziranje dnevnih aktivnosti uz obavezno informiranje starijih osoba o mogućoj štetnosti ugovora o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju i osvješćivanje javnosti o nužnosti borbe protiv nasilja nad starijim osobama.

Program se sastoji od sportskih, zdravstvenih, kulturnih, kreativnih i društvenih  sadržaja na dnevnoj razini prilagođeni potrebama i interesima starijih osoba, te ostale aktivnosti koje poboljšavaju kvalitetu života starijih osoba. Najzastupljenija aktivnost u programu: Predavanja i savjetodavne aktivnosti

Programom težimo stvaranju osjećaja zajedništva s ciljem uključivanja starijih osoba u život zajednice.

 

 

 

 

 

 

Udruga za promicanje i zaštitu ljudskih prava "SMS - sve možeš sam" © Ljudevita Gaja 3, 33000 Virovitica © OIB: 38555043356 © IBAN: HR5223600001102454292 Frontier Theme