Razvoj usluge osobne asistencije – projekt Niste sami

Udruga za promicanje i zaštitu ljudskih prava “SMS – sve možeš sam” potpisala je 05 srpnja 2021. ugovor za provedbu projekta Niste sami, a vezano za razvoj usluge osobne asistencije za invalidne osobe.

Opći cilj Projekta je jačanje socijalnog uključivanja osoba s invaliditetom kroz osiguravanje pružanja i povećanje kvalitete usluge osobne asistencije.

Ovaj Projekt pridonosi razvoju socijalnih usluga u zajednici, sprječava institucionalizaciju korisnika usluga te promiče pomirenje poslovnog i obiteljskog života omogućavajući osobama s najtežom vrstom i stupnjem tjelesnih oštećenja, osobama s intelektualnim i mentalnim oštećenjima, što samostalniji život i veću uključenost u zajednicu.

Projekt „Niste sami“ uključuje unaprjeđenje kvalitete života za 15 osoba s najtežom vrstom i stupnjem invalidnosti kroz zapošljavanje 15 osobnih asistenata za pružanje usluge osobne asistencije.

Ukupna vrijednost projekta je 1.999.690,59 kn, a trajanje projekta je 20 mjeseci.

Fond/Program                                         EUROPSKI SOCIJALNI FOND

Naziv Projekta                                         Niste sami

Početak provedbe Projekta                     05.07.2021. godine

Trajanje Projekta                                     20 mjeseci