Provedba projekta “Želim i mogu ostvariti pravo na besplatnu pravnu pomoć” u 2022. godini

Udruga za promicanje i zaštitu ljudskih prava “SMS – sve možeš sam” provodi Projekt pružanja besplatne pravne pomoći pod nazivom “Želim i mogu   ostvariti pravo na besplatnu pravnu pomoć”. Projekt za opći cilj ima osiguranje i ostvarivanje primarne pravne pomoći građanima Republike Hrvatske i drugim osobama u skladu s odredbama Zakona o besplatnoj pravnoj pomoći („Narodne novine“ br. 143/13, 98/19). Cilj nam je razvijanje programa direktne pravne pomoći korisnicima usluga, koji se dugoročno želi razviti u organizirani program. Ovim Projektom osnažiti ćemo i svrhu pružanja pravne pomoći: ostvarivanje jednakosti svih pred zakonom, osiguranje građanima Republike Hrvatske i drugim osobama djelotvorno ostvarivanje pravne zaštite te pristup sudu i drugim javnopravnim tijelima pod jednakim uvjetima.

Pružanje primarne pravne pomoći bit će namijenjeno za sve korisnike koji ispunjavaju uvjete sukladno važećem Zakonu o besplatnoj pravnoj pomoći, ali prioritet prilikom ostvarivanja besplatne primarne pravne pomoći imaju osjetljive društvene skupine (osobe s invaliditetom, osobe treće životne dobi i pripadnicima nacionalnih manjina).

Cilj nam je, uz pružanje besplatne pravne pomoći, razvijanje kvalitetnog programa pomoći socijalno osjetljivim društvenim skupinama te planiramo potaknuti solidarnost i razumijevanje između građana, međugeneracijsku solidarnost između mladih i starih, uz ostale aktivnosti za smanjenje mogućnosti socijalnog isključivanja.

Projekt se planira realizirati u općinama Čačinci, Čađavica, Gradina, Mikleuš, Suhopolje. Pravnici Udruge će redovito posjećivati navedena mjesta te pružati besplatnu pravnu pomoć. Uz navedeno, Projekt će se kontinuirano provoditi za cijelo trajanje projekta u gradu Virovitici. Besplatna pravna pomoć moći će se ostvariti i putem besplatnog telefona koji je otvoren za sve korisnike besplatne pravne pomoći (broj: 0800 200 010).

Kroz Projekt bit će održano jedno predavanje te okrugli stol.

Projekt će trajati do 31. prosinca 2022. Ukupna vrijednost Projekta je 89.988,00 kn.

Za sve upite slobodno nam se obratite putem kontakt obrasca ili putem besplatnog telefona 0800 200 010.

 

Udruga za promicanje i zaštitu ljudskih prava "SMS - sve možeš sam" © Ljudevita Gaja 3, 33000 Virovitica © OIB: 38555043356 © IBAN: HR5223600001102454292 Frontier Theme